MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER, MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI TUNCER'İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER, MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI TUNCER'İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Barosu ile yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde Belde Evleri kursiyerlerine yönelik ‘Medeni Kanundan Kaynaklı Haklarımız’ başlıklı seminer düzenlendi.

Tepebaşı Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, kadınlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Tepebaşı Belediyesi ile Eskişehir Barosu arasında imzalanan protokol kapsamında da Belde Evi kursiyerlerine yönelik ‘Medeni Kanundan Kaynaklı Haklarımız’ semineri verildi. 

Eskişehir Barosu Kadın Hakları Komisyon üyesi avukatlar tarafından nişanlılık, evlilik, boşanma, velayet, nafaka ve şiddet konusunda kadınlara hakları anlatılarak KADES, Kadın Danışma Merkezleri ve Sığınmaevi gibi şiddete karşı destekler konusunda bilgi verildi. Kadın Hakları Komisyonu Merkezi’nde ve Kadın Danışma Merkezi’nde verilen ücretsiz hukuki destek konusunda da bilgilendirme yapıldı.

1 ay süren seminerde 11 Belde Evi'nde 143 kadına ulaşıldı. 

Kaynak: anka