(BURSA) - Osmangazi Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, 15 Mayıs Dünya İklim Günü dolayısıyla Çınar Anadolu Lisesi öğrencileri için eğitim düzenledi.  

Osmangazi Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, 15 Mayıs Dünya İklim Günü’nde Çınar Anadolu Lisesi’nde ‘Küresel Isınma ve İklim Değişikliği’ başlıklı eğitim semineri düzenledi. İklim değişikliğinin dünyaya olan etkisinin anlatıldığı seminerlerde, Osmangazi Belediyesi’nin çocuklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için iklim değişikliği, sıfır atık ve enerji yönetimi konularında ne gibi çalışmalar yaptığı hakkında bilgi verildi. 

İklim krizinin tüm insanlık için mücadele edilmesi gereken bir konu olduğuna dikkati çeken İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Dilek Yosun, atmosferin her geçen gün ısınması, denizlerin seviyesinin sürekli olarak artması, orman yangınları, temiz su kaynaklarına ulaşımın zorlaşması, kuraklık, sel ve heyelan gibi doğa olaylarının iklim değişikliğinin dünyaya olan başlıca etkileri olduğuna vurgu yaptı. 

 

 

Kuşadası Belediyesi’nin Acil Müdahale Birimi, 3 yılda 8 bin 505 talebi çözüme kavuşturdu Kuşadası Belediyesi’nin Acil Müdahale Birimi, 3 yılda 8 bin 505 talebi çözüme kavuşturdu

Kaynak: anka