Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Gündoğdu Mahallesi’ne verdiği Cemevi sözünü yerine getirmek için Eskişehir Anadolu Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği (ESASDER) ile ön protokol imzaladı. Odunpazarı Belediyesi, Gündoğdu Mahallesi’nde bulunan ESASDER’e ait arazi üzerine dernekle birlikte Cem ve Kültür Evi yapacak. 

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI GÜNEL: “SİZLERDEN BİR DÖNEM DAHA BUGÜNE KADAR YAPTIĞIM HZİMETİN İKİ KATINI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN OY İSTİYORUM”  KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI GÜNEL: “SİZLERDEN BİR DÖNEM DAHA BUGÜNE KADAR YAPTIĞIM HZİMETİN İKİ KATINI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN OY İSTİYORUM” 

Başkan Kurt, vizyon projeleri arasında yer alan Gündoğdu Mahallesi’ne Cemevi sözü için düğmeye bastı. Başkan Kurt, Gündoğdu mahallesine yapılacak Cem ve Kültür Evi inşaatı için ESASDER ile ön protokol imzaladı. Başkan Kurt’un makamındaki ön protokolün imza törenine ESASDER Başkanı Ali Güven, yönetim kurulu üyeleri ve CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar katıldı.

Protokole göre ESASDER, mimari, statik gibi projelere ilişkin eksiklikleri giderecek. Dernek tarafından projenin gerçekleştirilmesi için müteahhitle inşaat yapım sözleşmesi imzalanacak. ESASDER Cem ve Kültür Evi inşaatına ilişkin yükümlülükleri yerine getirildikten ve mevzuattan kaynaklanan gerekli bildirim, izin ve karar alındıktan sonra ise Odunpazarı Belediyesi yükümlülüklerini yerine getirecek. 

Törende konuşan Başkan Kurt, şunları kaydetti:

“Odunpazarı Belediyemiz ile ESASDER arasında hazırlamış olduğumuz bir ön protokol ile ESASDER’in Gündoğdu Mahallesi üzerindeki arsası üzerine yapılacak cemevinin malzeme temini konusunda yapacağımız işlerle ilgili imzalarımızı attık. Hem dernek başkanımız Ali Güven’e hem derneğimize hem de halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Odunpazarı Belediyesi olarak cemevinin her türlü ihtiyacını karşılamaya hazır olduğumuzu da bir kez daha vurgulamak istiyorum. Hayırlı olsun.”

Başkan Kurt’un her zaman derneklerine destek verdiğini belirten ESASDER Başkanı Ali Güven de şöyle konuştu:

“Piri Türkistan’dan, Ahmet Yesevilerden, Hacı Bektaşi Velilerden, Mevlanalardan, Yunus Emrelerden bize miras kalan kültür değerlerimizi, inançlarımızı, ibadetlerimizi yerine getirmek, atalarımıza karşı onur borcumuzdur. Onun için bugün çok önemli ve mutlu bir gün.  Şehrimize kazandıracağımız cem ve kültür merkezi, toplumumuza hayırlı olsun. Herkesin inancını, ibadetini özgürce yaşaması için çok elzem bir çalışma. Başkanımız Kazım Kurt, 72 millete bir nazarla bakıp, herkesi kucaklayan, herkesin kültürünü ve inancını yaşaması için destek veren çok değerli bir başkan. Halkçı, solcu, devrimci ve 72 milleti ayırmayan Başkanımıza, huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum. Cemevimizin, Eskişehir’e ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Kaynak: anka