Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Güneydoğu Anadolu bölgesinde bugün akşam saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış beklendiğini bildirdi.

MGM, Güneydoğu Anadolu bölgesinde bugün akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların beklendiğini belirtti. MGM'nin yazılı açıklaması şöyle:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; güneydoğu kesimlerde beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların, kuvvetli güneyli rüzgar ve yer yer fırtına (40-70 km/saat) ile birlikte bu akşam saatlerinden itibaren bölgenin batısında, gece kuzeyi ile zamanla genelinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2), Adıyaman çevreleri, Diyarbakır’ın kuzey ve batısı ile Batman ve Şanlıurfa’nın kuzeyinde yer yer şiddetli (76-100 kg/m2) olması tahmin ediliyor. Yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra batısında, Pazartesi günü sabah saatlerinde doğusunda etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Kaynak: anka