Menteşe Belediyesi'nin Yeşilyurt’taki pazar yerine yönelik anketi sonuçlandı Menteşe Belediyesi'nin Yeşilyurt’taki pazar yerine yönelik anketi sonuçlandı

(DENİZLİ)- Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Lavanta Bahçesi, ziyaretçilerini bekliyor. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Ailesiyle birlikte güzel vakit geçirip fotoğraf çekilmek isteyen ve bu güzel kokuyu içine çekmek isteyen tüm hemşehrilerimizi lavanta bahçemize bekliyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi’nin geçen yıllarda Yenişafak Mahallesi'ne yapılan, 35 dekarlık alandan oluşan lavanta lahçesi, bahçe, seyir terasları, yürüyüş yolları ve fotoğraf çekilecek objelerle ziyaretçilerine hizmet veriyor. İçerisinde 15 bin lavanta bitkisi ve adaçayı bulunan bahçeye vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Bu sezonda bahçedeki belediyeye bağlı ''Lavanta Kafe'' de hizmet vermeye başladı.

Bahçeyi ilçeye kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Lavanta bahçemiz mis kokusu ve görüntüsü ile hemşehrilerimizin keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Merkezefendimize böyle güzellik kattığımız için mutluyuz. İlçemize bu güzel bahçemiz ile renk katıyoruz. Merkezefendi’yi daha yaşanabilir, daha renkli ve daha güzel bir ilçe haline getirme hedefiyle çalışıyoruz” dedi.

 

Kaynak: anka