Bitcoin 60 Bin Dolar Yolunda! Bitcoin 60 Bin Dolar Yolunda!

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, Türkiye Bankalar Birliği Alpaslan Çakar ve yönetim kurulu üyesi bankacılarla bir araya geldi. Toplantıda sıkılaştırma adımları ve dezenflasyon süreci ele alındı.

TCMB Başkanı Dr. Fatih Karahan, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Dr. Fatih Karahan, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda, bankacılık sektöründeki son durum ve geleceğe ilişkin beklentiler değerlendirilirken, Türk lirası mevduatların payını artırmaya yönelik düzenlemeler masaya yatırıldı.

Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Dr. Fatih Karahan, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar ve TBB Yönetim Kurulu Üyesi banka genel müdürleri ile bir araya gelmiştir. Güncel makroekonomik gelişmeler doğrultusunda bankacılık sektöründeki son durumun ve geleceğe ilişkin beklentilerin değerlendirildiği toplantı oldukça verimli geçmiştir. Türk lirası mevduatların payını artırmaya yönelik düzenlemeler, makroihtiyati çerçevede sadeleşme ve miktarsal sıkılaşma adımlarıyla birlikte dezenflasyon süreci kapsamında para politikası görünümü toplantının ana gündem maddeleri olmuştur. TCMB Başkanı Fatih Karahan ve TBB Başkanı Alpaslan Çakar, Merkez Bankası ve bankacılık sektörünün eşgüdAümlü çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini ifade etmişlerdir."

Editör: Balcan Hande