(AYDIN)- Kuşadası Belediye Spor bünyesinde, çocukların yaz dönemini verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak için açılan ücretsiz eğitimler devam ediyor. Eğitimlere katılan çocuklar, hem eğleniyor hem de öğreniyor.

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Adayı Saraç'tan 'soyadı' açıklaması: "Direnince kazanılıyor, şimdi gündemimize İstanbul Sözleşmesi''ni almalıyız" CHP Kadın Kolları Genel Başkan Adayı Saraç'tan 'soyadı' açıklaması: "Direnince kazanılıyor, şimdi gündemimize İstanbul Sözleşmesi''ni almalıyız"

“Geleceğin Sporcularını Yetiştiriyoruz” sloganı ile çalışmalarını sürdüren Kuşadası Belediye Spor, yaz döneminde de yüzlerce çocuğu sporun farklı branşları ile buluşturmayı sürdürüyor. Bu kapsamda, açılan ücretsiz yaz spor okullarına katılan çocuklar, deneyimli eğitmenler eşliğinde vakitlerini verimli geçiriyor. Çocukların fiziksel gelişimlerine katkı sunmak, enerjilerini daha doğru kullanmalarını sağlamak ve başarılı sporcular yetiştirmek için basketbol, voleybol, atletizm, yüzme, taekwondo ve karate branşlarında devam eden kurslar yoğun ilgi görüyor.

Çocukların sosyalleşmesine de katkı sağlayan yaz spor okullarında basketbol ve voleybol eğitimleri Uğur İnan Spor Salonu’nda, atletizm, taekwondo ve karate eğitimleri Özer Türk Stadı’nda, yüzme eğitimi ise Ada Kültür Merkezi (KEGEV) bahçesindeki havuzda veriliyor. 2012-2017 aralığında doğan çocukların kayıt yaptırabildiği eğitimler, yaz sonuna kadar devam edecek. Çocuklarını kurslara kaydettirmek isteyen ebeveynler, Kuşadası Belediyesi Yeni Hizmet Binası içerisinde bulunan Güvercin Masa başvuru masasından veya '444 71 14' numaralı çağrı merkezinden bilgi alabilecek.

Kaynak: anka