(İZMİR)- Karşıyaka Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl 21'incisi düzenlenecek 'Çiçek Festivali', 17 Mayıs'ta Bostanlı Pazaryeri'nde başlayacak. Festivalin bu yıl da kente renk getireceğini belirten Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, “Doğanın güzelliklerini paylaşmak ve keyifli günler yaşamak isteyen herkesi festivalimize bekliyoruz” dedi.

Farklı il ve ilçelerden üreticilerin katılacağı 'Çiçek Festivali'nde, mevsimlik çiçek çeşitleri, süs bitkileri, çalı çeşitleri, sebze fideleri, ağaç ve ağaççıklar satışa sunulacak. Ayrıca tezgahlarda saksı çeşitleri, çiçek ilaçları, toprak ve gübre de yer alacak. Üreticiden tüketiciye aracısız alışveriş imkanı sağlayacak festival, 19 Mayıs Pazar akşamına kadar devam edecek.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULUYOR

Bu yıl 22’nci kez düzenlenen 'En Güzel Balkon Bahçe Yarışması'nın finali de Karşıyaka Çiçek Festivali kapsamında gerçekleştirilecek. Festival alanında düzenlenecek törende, ‘En Güzel Balkon’, ‘En Güzel Bahçe’ ve ‘En Güzel Apartman Bahçesi’ kategorilerinde ilk 3’e girenlere ödülleri takdim edilecek.

“KARŞIYAKA’YA ÇOK YAKIŞACAK”

Yılın en renkli festivaline tüm İzmirlileri davet eden Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, “Doğa dostu kentimizde yine çok özel ve değerli bir buluşmaya ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Karşıyaka’ya çok yakışacak bir organizasyona imza atmak için büyük bir özenle hazırlıklarımızı yaptık. Yeşile, çiçeğin her çeşidine, doğanın tüm güzelliklerine olan sevgimizi paylaşmak ve baharın coşkusuna ortak olmak isteyen herkesi, 17-19 Mayıs'a festivalimize bekliyoruz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Girişimcilik Merkezi’nden gençlere “CV Hazırlama Eğitimi” Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Girişimcilik Merkezi’nden gençlere “CV Hazırlama Eğitimi”

 

Kaynak: anka