(İZMİR) - İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nun Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu başvurusu, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi. 

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nun aralarında yer aldığı “Girişim İzmir” adlı Erasmus+ KA130 Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu başvurusu, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda toplam 24 başvuru içerisinden kabul edilen 5 proje arasında birinci sırada yer aldı.

Söz konusu konsorsiyum ile İzmir’in köklü üniversiteleri ile yeni kurulan üniversitelerini bir araya getirmek ve bu akademik birlikteliği iş dünyasından paydaşlar ekleyip dinamik ve sürdürülebilir hale getirmek amaçlanıyor.

İzmir Bakırçay Üniversitesi’nin konsorsiyum koordinatörü olduğu projede, İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu ile Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi ve Vestel Beyaz Eşya A.Ş. konsorsiyum üyeleri olarak yer alıyor.

“Girişimcilik ve Sürdürülebilirlik” alanında yürütülecek olan konsorsiyum ile konsorsiyum ortağı olan yükseköğretim kurumlarından toplamda 50’ye yakın öğrencinin en az 2 ay süreyle Avrupa'nın farklı ülkelerinde stajlarını gerçekleştirmeleri ve hareketliliğin daha etkin ve sürdürülebilir hale getirilebilmesi amacıyla toplamda 25’e yakın akademik ve idari personelin ise 5 gün süreyle eğitim alma ve ders verme faaliyetlerinde bulunması planlanıyor. 

Karadeniz Ereğli’de kurbanlık hayvan satış yerleri ve kurban kesim ücretleri belirlendi Karadeniz Ereğli’de kurbanlık hayvan satış yerleri ve kurban kesim ücretleri belirlendi

Girişim İzmir Konsorsiyumu sayesinde Türkiye’nin ve İzmir’in girişimcilik kültürünün ve ekosisteminin desteklenmesi teşvik edilecek. Konsorsiyum kapsamında kadın girişimciliğinin desteklenmesi, engelli bireylerin ve diğer dezavantajlı grupların hareketliliğe dahil edilmesi planlanıyor.

ADVERTORIAL YAYIN


Kaynak: anka