İstanbul’un toplu ulaşımında en büyük role sahip İETT, 9 farklı kategoride üstün başarı gösteren 124 şoförünü ödüllendirdi. Şoförlere plaketlerini İETT Genel Müdürü İrfan Demet takdim etti.

İETT, birçok kriterde üstün başarı gösteren 124 şoförünü daha ödüllendirdi Yardımsever, Kibar, Dikkatli, Sabırlı, Saygılı, Güler Yüzlü, Güvenilir, Prezentabl ve Titiz olmak üzere toplam 9 farklı kategoride değerlendirilen ve yolcuların geri dönüşleri ile ödüle layık görülen İETT kaptan şoförleri için, İBB Dr. Enver Ören Kültür Merkezi’nde ödül programı düzenledi. 

Programa, İETT Genel Müdürü İrfan Demet, Genel Müdür Yardımcıları Zeynep Pınar Mutlu, Şükrü Yılmaz ve Onur Temürlenk, İstanbul Otobüs Özel Halk Otobüsü Sahipleri ve İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık,  Kentiçi İstanbul Katlı Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Aktürk, İSTAŞ İstanbul Çift Katlı Ulaşım A.Ş. Başkanı Hüseyin Tatlı, Yeni İstanbul Özel Halk Otobüsleri AŞ Başkan Yardımcısı Adil Evren ile çok sayıda İETT yöneticisi, kaptan şoförü ve kaptan şoförlerin aileleri katıldı. 

Programda 9 kategorinin 9’undan da ödül almaya hak kazanan kaptan şoförler İETT Genel Müdürü İrfan Demet tarafından ödüllendirildi. Programda konuşan İETT Genel Müdürü İrfan Demet, İETT kaptan şoförlerinin İstanbul için çok büyük bir emek verdiğini, İstanbul’da en önemli ve zor mesleklerden birinin toplu ulaşım şoförleri olduğunun söyledi.

İETT Genel Müdürü Demet şöyle konuştu:

“İSTANBULLULAR ONLARIN AİLELERİ OLUYOR":  Hepinizin malumu olduğu üzere, şehrimiz İstanbul medeniyetlere, imparatorluklara başkentlik yapmış, dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Bu şehirde yaşamak bir şans olduğu kadar, bu şehre hizmet edebiliyor olmak da bir o kadar anlamlı ve gurur vericidir. Bizler İETT çalışanları olarak; İstanbulluların günün her saatinde, diledikleri noktaya toplu taşıma ile ulaşabilmeleri için büyük bir emek vermekteyiz. Kıtaları birbirine bağlayan, medeniyetlere ev sahipliği yapmış güzel İstanbul’umuzda İETT olarak 1 günde; 800 farklı hatta, 55 bin sefer yapıyoruz. 1 günde dünyanın çevresini 32 kez dönecek kadar büyük bir mesafe kat ediyoruz. Bu emek sayesinde 1 günde 4 milyon 800 bin’e varan yolculuk gerçekleştiriyoruz.  Bunları rakam olarak ifade edince, belki ne kadar büyük bir hizmet olduğu tam olarak anlaşılmıyor. İETT şoförlerimiz, güne saat 03:00 gibi başlıyorlar. Tüm hazırlıklarını yaptıktan sonra 05:30 gibi ilk seferleri için hareket ediyorlar. Kimi zaman yaz sıcağında, kimi zaman karlı bir kış gününde, kimi zaman bir bayram sabahında İstanbul için emek veriyorlar.  Ailelerinden ayrı geçirdikleri bu zamanlarda İstanbullular onların aileleri oluyor. 

"BÖYLESİ ZOR BİR GÖREVDE BUNU BAŞARABİLMEK KOLAY DEĞİL": Tabi, İstanbul gibi dev bir metropolde bu hizmeti sağlamak büyük bir sabır, eğitim ve disiplin gerektiriyor.  Ben inanıyor ve görüyorum ki İETT kaptanlarımız tüm bu özelliklere haizler. Ve bazıları ise gösterdikleri üstün başarıları ile bizlerin yüzünü ağartıyor ve gururlandırıyor. Bugün işte bu vesile ile sizlerle bir aradayız. 2023 yılı Ocak ayında başlattığımız ve bugün 3.sünü gerçekleştireceğimiz ödül törenimiz ile üstün başarı gösteren kaptanlarımızı ödüllendiriyoruz.  Yardımsever, Kibar, Dikkatli, Sabırlı, Saygılı, Güler Yüzlü, Güvenilir, Prezentabl ve Titiz olmak üzere toplam 9 kategorimiz var. Şu ana kadar 345 farklı kaptanımız bu kategorilerden 630 ödül almaya hak kazandılar. Bugün de 124 kaptanımız, farklı kategorilerden 144 etiket kazanacak. Hepsini şimdiden üstün başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Tabi burada bir husus daha var. 9 kategorinin 9’undan da ödül alabilmek. Böylesine zor bir görevde bunu başarabilmek tabi çok kolay değil. Ancak imkansız da değil. 3 kaptanımız şimdiden bu 9 kategorinin 9’unda başarı göstererek, etiket kazanmayı başardı. Ve inanıyorum ki tüm kaptanlarımız, İstanbulluların kalbinde yer edinecek, buraya gelerek bu ödülleri almaya hak kazanacak. İETT kaptanlarımıza, İETT’nin farklı birimlerinde büyük bir azimle görev yapan, işçisinden yöneticine tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyor, hepinizi saygılarımla selamlıyorum”

ESKİŞEHİR BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU BAŞKANI KARACASU: "KADINLARA DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYORUZ" ESKİŞEHİR BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU BAŞKANI KARACASU: "KADINLARA DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYORUZ"

Program, İETT kaptan şoförleri, aileleri, İETT Yöneticileri ve ÖHO Başkanlarının katıldığı İETT ailesi fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Kaynak: anka