Haber: ÇAĞATAN AKYOL / Kamera: ADEM KARABAYIR

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, gazeteci Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın katilinin serbest bırakılmasının ardından, Dink’in katledildiği Şişli’deki Sebat Apartmanı önünde, Dink’in katledildiği noktaya karanfil bırakan “Hrant’ın Arkadaşları”na destek verdi. Özel, burada gazetecilerin sorularına; “Karşımızdaki kötülük ve derin güçler, katillerine sahip çıkıyorlar. Bütün iyi insanlar birbirine ve adalet arayışına sahip çıksın” karşılığını verdi.

“Hrant’ın Arkadaşları”, gazeteci Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın tahliye edilmesinin ardından; İstanbul Şişli’deki Sebat Apartmanı önünde bir araya geldi ve Dink’in katledildiği noktaya karanfil bıraktı. “Hrant’ın Arkadaşları”na, CHP Genel Başkanı Özgür Özel de destek verdi. Özel, burada gazetecilerin konu ile ilgili sorularına, şu yanıtı verdi:

“Bugün Hrant’ın arkadaşlarının çağrısı ile buradayız. Bir derin güç, hepimize had bildiriyor. Elbette en çok Ermeni cemaatini yaralıyor, üzüyor, tedirgin ediyor. Türkiye’deki tüm muhaliflere şunu söylüyorlar: ‘Biz buradayız’ diyorlar. ‘Günü geldiğinde katilimize de sahip çıkarız’ diyorlar. Kötülük, katiline sahip çıkıyorsa; tüm iyi insanları Hrant’ın davasına, bütün mağdurların davalarına, Türkiye’deki insan hakları sorunlarına, Türkiye’deki bütün eşitsizliklere karşı birleşmeye davet ediyorum. Karşımızdaki kötülük ve derin güçler, katillerine sahip çıkıyorlar. Bütün iyi insanlar birbirine ve adalet arayışına sahip çıksın.”

Kaynak: anka