(ESKİŞEHİR)- Tepebaşı Belediyesi'nin Hanımeli Sokak'ı,  birbirinden renkli stantlar ile vatandaşların ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Vatandaşlar, bayram alışverişi için de kadınların el emeği ürünlerini tercih ediyor.

Kentin simgelerinden biri olmayı başaran Hanımeli Sokak, kadınların el emeği ürünlerini sergileyip satışa sunduğu stantlar ile vatandaşların beğenisini topluyor. Yaklaşan bayram ile birlikte sokakta yer alan el emeği eşyalar, vatandaşlardan yoğun talep görüyor. Örgü, takı, keçe, makrome, bez çanta ve aksesuar gibi ürünleri satışa çıkaran kadınlar, aile ekonomilerine katkıda sağlamanın da mutluluğunu yaşıyor.

Sokağı ziyaret ederek alışveriş yapan vatandaşlar ise Sokak'ı çok sevdiklerini belirtirken, üreten kadınların emeğine sahip çıktığı için Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç başta olmak üzere, emeği geçenlere teşekkürlerini iletiyor.

Mersin Büyükşehir, sıcak havalara karşı uyardı Mersin Büyükşehir, sıcak havalara karşı uyardı

Sokak, Kurban Bayramı dolayısıyla kısa bir mola verecek. 15 Haziran Cumartesi gününden itibaren satış yapılmayacak olan sokak, 20 Haziran Perşembe günü itibari ile halka hizmet vermeye devam edecek. 

Pazartesi el ürünleri (bireysel stantlar), salı el ürünleri (Belde Evleri ve bireysel stantlar), çarşamba el ürünleri (MAYA Derneği), perşembe el ürünleri (Eskişehir Kadın Emeğini Destekleme ve Değerlendirme Derneği), cuma yöresel ürünler ve el ürünleri (Eskişehir Kadın Emeğini Destekleme ve Değerlendirme Derneği), cumartesi sanat atölyeleri ve bireysel stantlar, pazar günleri de el ürünleri stantları (bireysel) kent halkı tarafından ziyaret ediliyor.

Kaynak: anka