(ESKİŞEHİR) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin (EBB) Kentpark içerisinde yer alan yapay plajı, gelen yoğun talep üzerine bir hafta erken açılacak. Plaj, Kurban Bayramı’nın birinci günü olan 16 Haziran’dan itibaren misafirlerini ağırlayacak. Tesiste bulunan olimpik havuz ise 12 Haziran’da (yarın) hizmet vermeye başlayacak. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kent sakinleri ile turistlerin beğenisini toplayan yapay plajında, 2024 yaz sezonu erken açılıyor. Plaj, Kurban Bayramı’nın birinci günü olan 16 Haziran Pazar günü, olimpik havuz ise yarın hizmet vermeye başlayacak. 

0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz olan plaja giriş ücreti 190 TL olacak. Tesis içerisinde bulunan olimpik havuza 0-6 yaş çocuklar ücretsiz, yetişkinler ise 240 TL ücreti ödeyerek girebilecek. 

Türk Kızılay, yurt içinde ve 19 ülkede kurban kesimlerine başladı Türk Kızılay, yurt içinde ve 19 ülkede kurban kesimlerine başladı

Tesisin haftanın her günü 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet vereceğini belirten yetkililer, şu açıklamayı yaptı:

Bayram arifesinde havuz kapalı olacak

“Olimpik havuzumuz 12 Haziran’da açılacak. Ancak 15 Haziran Cumartesi gününe denk gelen bayram arifesinde havuzumuz kapalı olacak. 16 Haziran itibarıyla plajımız açılacak ve havuzla birlikte misafirlerini ağırlayacak. Sezon içiresinde zorunlu bakım durumunda tesisimiz kısa süreli kapalı kalacaktır. Kapanış ve açılış tarihleri hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Plaj ve havuzla ilgili detaylı bilgi için belediyemizin ‘www.eskisehir.bel.tr’ web adresindeki ‘tarifeler’ bölümü incelenebilir. Ayrıca 0534 694 29 96 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz.”


Kaynak: anka