(ESKİŞEHİR) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin (EBB) Gündoğdu-1 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etabı ve Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi B Etabı Kat Karşılığı Yapım İşi İhaleleri, inşaat firmalarına tanıtıldı. 

Beykoz Belediyesi, Riva’yı yaz sezonuna hazırlıyor Beykoz Belediyesi, Riva’yı yaz sezonuna hazırlıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Gündoğdu Mahallesi’ndeki dönüşümü başlatıyor. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısında, proje ve ihalelerle ilgili inşaat sektörü firmaları temsilcileri bilgilendirildi. EBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Bükülmez’in başkanlığında yapılan toplantıda, inşaat şirketi sahiplerinin merak ettiği sorular cevaplandırıldı.

Proje hayata geçince Gündoğdu Mahallesi’nin çehresinin değişeceğini belirten Bükülmez, “Biz burada sadece binalar yapılsın ve kent dönüşüm sağlansın istemiyoruz. Gündoğdu Mahallesi örnek bir mahallemiz olsun, çehresi tamamen değişsin istiyoruz. Yapılacak sosyal donatılar, parklar ve Porsuk Projesi’nin devamı niteliğinde olması için burayı baştan yaratmak istiyoruz. Proje kapsamında etap etap ilerleyeceğiz. Bu bir başlangıç, bu projeler sonrası Gündoğdu mahallemizin tamamında büyük bir değişimi hedefliyoruz. Şehrimizdeki katılımcı firmalarımızla birlikte hareket ederek, güçlerimizi birleştirerek çok önemli bir işe imza atacağız" dedi.

EBB Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Korhan Koyuncu da “Kentsel dönüşüm denilince sadece bina yıkıp, bina yapmak gibi geliyor ama biz Büyükşehir Belediyesi olarak buranın cazibe merkezi haline gelmesini istiyoruz. Burada yapılan inşaatlarla birlikte çevre yolunu rahatlatacak köprü projemizi, tramvay hatlarının Gündoğdu Mahallesi'ne kadar uzatılmasını hedefliyoruz. Dairelerin yanı sıra iş yerleri ile birlikte burası canlanacak. Belediye olarak biz, Gündoğdu Projeleri ile bu mahallenin tamamının bir cazibe merkezi haline gelmesinin önünü açmayı hedefliyoruz ve özel sektörün de yatırımcı olarak bu hedefin gerçekleşmesinde öncü olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: anka