Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin (EBB) kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında ücretsiz olarak düzenlediği “Kadınlar İçin Savunma Atölyesi” etkinliği gerçekleşti.

CHP İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TUGAY: “İZMİRLİ ‘GAVUR’ DEĞİL HAS MÜSLÜMANDIR” CHP İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TUGAY: “İZMİRLİ ‘GAVUR’ DEĞİL HAS MÜSLÜMANDIR”

Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi, ESMEK Yunus Emre Eğitim Merkezi ve Wing Tsun Akademi ortaklığında “Kadınlar İçin Savunma Atölyesi” (Wing Tsun Workshop) etkinliği düzenledi.

Yunus Emre Eğitim Merkezi’nde düzenlenen atölyede eğitmenler Büşra Dönmez ve Gözde Kanbur tarafından kadınlara temel düzey savunma teknikleri, uygulamalı olarak gösterildi. Kadınların şiddetle, tacizle ya da farklı bir saldırıyla karşı karşıya kaldıklarında kendilerini nasıl koruyabilecekleri ve böyle durumlarda hangi tekniklerle kendilerini savunabilecekleri anlatıldı.

Katılımcıar, atölyede verilen eğitimlerin kendilerine özgüven aşıladığını ifade edip bu tür etkinliklerin devamını dilediler.

Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi yetkilileri de eğitim sonunda eğitmenler Büşra Dönmez ve Gözde Kanbur’a teşekkür belgesi verirken, etkinliğin yoğun ilgi ve talep gördüğünü, bu yüzden Şubat sonunda ve Mart ayında etkinliğin tekrarlanacağını belirttiler.

Kaynak: anka