CHP Samsun İl Başkanı Özdağ: "Ülkemizin en dertli ve en eksik alanı eğitimdir" CHP Samsun İl Başkanı Özdağ: "Ülkemizin en dertli ve en eksik alanı eğitimdir"

SERDAR ÜNSAL

(IĞDIR)- Iğdır Emniyet Müdürü Erden Sakarya, DEM Partili Iğdır Belediyesi tarafından iş akdine son verilen 204 işçinin oturma eylemi yaptığı belediye binası önüne gelerek işçilerle sohbet edip “Sağduyulu olun" çağrısı yaptı.

Iğdır Belediyesi'nin tasarruf tedbirleri kapsamında işten çıkardığı 204 belediye işçisinin oturma eylemi 3'üncü gününde belediye önünde devam ediyor. Iğdır Emniyet Müdürü Erden Sakarya, işçilerin eylem yaptığı belediye binası önüne gelerek işçilerle konuştu. 

Sakarya, şunları söyledi:

"Öncelikle bu kutsal günlerde Muharrem Ayının başında böyle adaletsiz, hukuksuz, haksız işlem olmasaydı. Sizden bir ricam bu haklı hukuksal durumunuzu muhafaza etmeniz. Bu şekilde gösterilere hukuk çerçevesinde devam etmeniz. Size karşı dışarıdan gelecek olan her türlü baskı emniyet güçleri tarafından bertaraf edilecektir. Allah’tan size sabır diliyorum. Hak, hukuk, adalet diyorsunuz benim inancımda hak, hukuk, adalet en kısa zamanda tecelli edecektir."

 

Kaynak: anka