Kuşadası Belediyesi ekipleri, sahillerdeki ve plajlardaki çalışmalarını sürdürüyor Kuşadası Belediyesi ekipleri, sahillerdeki ve plajlardaki çalışmalarını sürdürüyor

(ANKARA) - Çankaya Belediyesi, daha temiz ve sağlıklı bir kent için konteyner, yol, pazar yeri yıkamanın yanı sıra her gün yüz binlerce insanı ağırlayan Başkent’in sembol caddelerinde de detaylı temizlik çalışması yapıyor. 

Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent sağlığını sürdürülebilir hale getirmek için yoğun mesai harcıyor. İlçe sınırları içerisindeki 123 mahallede, bin 16 personel ile 7/24 hizmet veren Belediye, yaz mevsimiyle artan böcek ve haşere popülasyonunun önüne geçmek ve oluşacak kötü kokuların engellemek amacıyla semtlerde bulunan yeraltı ve yerüstü çöp konteynerlerini temizleyerek ilaçlama yapıyor.  

Rutin sokak temizliğinin yanı sıra ekipler, semt semt ve mahalle mahalle toplu temizlik çalışması yaparak açık ve kapalı pazar yeri yıkamasından ibadethanelerin temizliğine, okulların bahçe temizliğinden yol ve pazar yeri yıkamaya kadar geniş bir çalışma programı dahilinde hizmet veriyor.

 

Belediye, özellikle vatandaşların sık kullandığı ana caddeler ve sokaklarda çalışmalara gece geç saatlerde başlıyor. Çankaya Belediyesi, Bahçelievler 7. Cadde, Tunalı Hilmi Caddesi ve Esat Caddesi’nde haftada bir gün komple yıkama ve temizlik çalışması yapıyor. 

Kaynak: anka