SEFER TALAY

Balıkesir Burhaniye’de deve güreşleri sezonu yaklaşırken, havutlanan develer için hayır düzenlendi. Güreş arenasında düzenlenen hayırda 40 deve görücüye çıkarken, antrenman güreşleri yapıldı. Hayra katılanlara teşekkür eden Burhaniye Deveciler Derneği Başkanı Sadık Varol, “İnşallah, bu sene 4 ay süresince gerçekleşecek olan deve güreşleri kazasız belasız olur. Bizim ilk güreşimiz 10 Aralık 2023'te Pelitköy'de olacak. Diğer güreşimiz ise 28 Ocak 2024'te Burhaniye’de bu arenada olacaktır" dedi. 

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 10 Aralık'ta Pelitköy'de yapılması planlanan deve güreşleri için hazırlıklar başladı. Burhaniye Güreş Arenası’nda geleneksel havut hayrı yapıldı. Hayırda 40 deve görücüye çıkarken, develer arasında antrenman güreşleri düzenlendi. Hayra katılanlara ise pilav, ayran ve lokma ikramı yapıldı. Güreşleri, Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Murat Aydınlıgil, Burhaniye Deveciler Derneği Başkanı Sadık Varol ile Belediye Meclis Üyesi Tarık Erdil ve yaklaşık 300 güreş sever izledi.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER'E SEFERİHİSAR'DA SEVGİ SELİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER'E SEFERİHİSAR'DA SEVGİ SELİ

"TÜM GÜREŞ SEVERLERİ BURHANİYE'YE BEKLİYORUZ"

Hayra katılanlara teşekkür eden Burhaniye Deveciler Derneği Başkanı Sadık Varol, “İnşallah, bu sene 4 ay süresince gerçekleşecek olan deve güreşleri kazasız belasız olur. Bizim ilk güreşimiz 10 Aralık 2023'te Pelitköy de olacak. Diğer güreşimiz ise 28 Ocak 2024'te Burhaniye’de bu arenada olacaktır. Hayrımıza katılan herkese teşekkür ederim” diye ifade etti.

Belediye Meclisi Üyesi Tarık Erdil de “Bugün geleneksel havut hayrımızı gerçekleştiriyoruz. Biliyorsunuz geçen sene Türkiye’nin en iyi güreşini yapan Burhaniye’de güreşteki develer seçilmişti. Bu senede aynı geleneği devam ettiriyoruz. Burhaniye, Selçuk'ta Turizm Bakanlığı’nın desteklediği deve güreşlerinden sonra kendi bünyesinde bölgenin çok ciddi güreşlerini yapmaktadır. Tüm güreş severlerimizi Burhaniye’ye bekliyoruz. İnşallah, güzel bir etkinlik olur” dedi.

Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Murat Aydınlıgil ise “Ben, hayrımıza katılan tüm arkadaşlarımıza, hemşehrilerimize, deveci kardeşlerime ve deve güreşi sevdalılarına hoş geldiniz diyorum. Hayrımızın Allah tarafından kabulünü diliyorum. İnşallah, kazasız belasız güzel bir sezon geçiririz. Bütün içtenliğimle, hem deve seven, hem de deveci olarak bu dileğimi yineliyorum. İnşallah, hayırlı bir sezonumuz olur” diye konuştu.