Bodrum Belediyesi tarafından atalık yerli tohumlardan üretilen fideler üreticiye dağıtılacak. Başvurular, 12 Nisan’da son bulacak.

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü koordinasyonunda, Bahçeyaka Mahallesi’nde bulunan Yerel Tohum Merkezi ve Üretim Serası’nda atalık yerli tohumlardan üretilen fidelerin dağıtımı yapılacak. Fide desteğinden yararlanmak için Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’ne 12 Nisan Cuma gününe kadar başvurulabilecek. 

AYDIN KARACASU BELEDİYESİ'NİN TOPLAM BORCU 62 MİLYON 444 BİN TL AYDIN KARACASU BELEDİYESİ'NİN TOPLAM BORCU 62 MİLYON 444 BİN TL

Fide desteği için üreticilerin ikametgahının ve üretim yaptığı arazinin Bodrum ilçe sınırları içerisinde olması, üretici olduğunu belgelemesi (2024 vizeli ÇKS Belgesi, Ziraat Odası Çiftçi Belgesi, Pazarcı-Üretici Kimlik Kartı, TARKO Üyesi, Sulama Birliği Üyesi gibi üretim yaptığına dair en az bir belge) gerekecek. 

Detaylı bilgiye 444 00 48 / 1238 (dahili) ya da 0 (530) 232 14 08 numaralarından ulaşılabilecek. Ayrıca [email protected] adresinden ya da Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Karaova Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:7’den bilgi alınabilecek.

 

Kaynak: anka