Bizim Toptan, g2m şirketini devralmasının ardından, Türkiye’deki büyüklüğü geçen yıl 316 milyar TL’ye ulaşan ev dışı tüketim (EDT) sektöründe liderliğini ilan etti. Antalya’da düzenlenen ANFAŞ 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na “Zirvede Biz Varız” sloganıyla katılan Bizim Toptan’ın CEO’su Hüseyin Balcı, “Yeni yapılanmayla birlikte, EDT sektöründe açık ara lider konumundayız” dedi. 

Türkiye’nin mağaza sayısı bakımından en büyük ve erişilebilirlik açısından en yaygın organize toptan marketi Bizim Toptan, 2023 sonunda, 40 yılı aşkın EDT sektörü tecrübesi olan g2m şirketinin hisselerini Yıldız Holding’den devraldı. Bizim Toptan, g2m birleşmesinin ardından EDT sektöründe liderliğini ilan etti. 

AFRA SARAÇOĞLU ÜLKER ÇİKOLATA'NIN YENİ REKLAM YÜZÜ OLDU AFRA SARAÇOĞLU ÜLKER ÇİKOLATA'NIN YENİ REKLAM YÜZÜ OLDU

Bizim Toptan ve g2m, Antalya’da 6-9 Şubat’ta düzenlenen ANFAŞ 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na “Zirvede Biz Varız” sloganıyla katıldı. İki şirket, birleşmeyle daha da zenginleşen ürün ve hizmet portföyü ile fuarda ulusal ve uluslararası ziyaretçilerin karşısına çıktı. 

Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı ve g2m Genel Müdürü Furkan Akiner, fuarda ziyaretçilerle bir araya gelerek şirketlerin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 

HÜSEYİN BALCI: BİZİM TOPTAN VE G2M İŞ BİRLİĞİ, EDT’DEKI GÜCÜMÜZÜ DAHA DA ARTIRACAK  

Bizim Toptan ve g2m olarak güçlerini birleştirerek sektörde sinerji oluşturduklarını belirten Hüseyin Balcı, “Bizim Toptan olarak, ülkemizin pazar erişimi en yüksek, en fazla işletmeye dokunan, en yaygın organize toptan marketiyiz. Bu konumumuz, 40 yılı geçen EDT kanalı tecrübesi sayesinde geniş bir satış ve distribütörlük ağı bulunan g2m’nin bünyemize katılmasıyla daha da güçlendi. Yeni yapılanmayla birlikte, EDT sektöründe açık ara lider konumundayız. Geniş ürün yelpazemizle bu fuarda yer almaktan ve sektör paydaşlarıyla bir araya gelmekten çok mutluyuz" dedi. 

TÜİK verilerine göre, 2023 yılında EDT sektörünün toplam cirosu 316 milyar TL olarak oldu. EDT sektörü, Türkiye’deki toplam istihdamın yüzde 21,2’sini oluşturuyor ve EDT sektöründeki işletmelerin cirodaki pazar payı ise yüzde 25,3 olarak görünüyor. Google Haritalarda kayıtlı otel, restoran, kafe, kafeterya, catering ve unlu mamul işletmeleri incelendiğinde, Türkiye’de aktif 615 bin EDT noktası bulunuyor. 

Kaynak: anka