Bilecik Belediyesi, SMA Tip 2 hastası Emine Aydem Dürük’ün tedavi masrafının karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla ‘Aydem Bizimle Yaşasın’ sloganıyla konser düzenledi. 

SMA Tip 2 tanılı Emine Aydem Dürük’ün tedavi masrafının karşılanmasına katkı amacıyla Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen konserde Bilecik tek yürek oldu.

Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, belediye başkan yardımcıları, sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcileriyle siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katıldığı konserde Aydem bebek için bağış toplandı.

Konser öncesinde konuşan Başkan Kaya, Bilecik’in Aydem bebeği yaşatmak için elinden geleni yapacağını belirterek, şunları söyledi:

"Öncelikle bu anlamlı kampanyamızda bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Konserde yer alan Belediyemiz Sanat Akademisi eğitmenlerini de kutluyorum. Bilecik Valiliği ve Belediye Başkanlığı iş birliğinde anlamlı bir kampanyayı gerçekleştirmek üzere bu konserimizi gerçekleştirdik. Başta Bilecik olmak üzere ülkemizde binlerce kişinin seferber olduğu Aydem bebeğimizin tedavi masrafını karşılamak üzere bir araya geldik. Sma Tip 1 ve 2 ölümcül kas hastalığı maalesef çok hızlı ilerleyen ve tedavi süreci kısıtlı olan bir hastalık. Emine Aydem Dürük isimli kızımıza 24 aylıkken konan teşhis konuldu ve kızımız, Bilecik’in ilk ve tek bu hastalığa sahip kızı."

BAĞIŞ KAMPANYASININ SOSYAL MEDYA ORGANLARINDA PAYLAŞILMASI ÖNEMLİ

Bilecik’in tek yürek olarak mücadeleyi sürdürmesi gerektiğini kaydeden Başkan Kaya, şöyle devam etti:

"Tedavi için gerekli olan 56 milyonun sadece yüzde 5’lik kısmı toplandı. Mücadelenin artarak devam etmesi Bilecik’in kendi kızına sahip çıkması gerekmektedir. Bu anlamlı gecede Aydem bebeğimiz için buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, bu konserde yer alan Belediyemiz Sanat Akademisi eğitmenlerini de kutluyorum. Bundan sonra hepimizin görevi Aydem bebeğimizi tanıdıklarımızla paylaşmak, sosyal medya organlarında paylaşım yapmak ve elimizden gelen desteği sağlamak olacaktır.’’

Duygu dolu anların yaşandığı konserde sahneye kızı Aydem’le birlikte çıkan Serkan ve Fatma Dürük gözyaşlarını tutamadı. Kendilerini yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ettiğini dile getiren Baba Serkan Dürük, "Evladımızın her gün gözümüzün önünde eriyip gitmesi bizleri çok zorluyor. Kızım ‘Baba bana pembe ayakkabı alacak mısın’ diye soruyor. Bizleri yalnız bırakmadığınız için herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

BİLECİK BELEDİYESİ KAYI ŞİRKETİ İŞLETMELERİNİN 2 GÜNLÜK GELİRİ AYDEM BEBEĞE BAĞIŞLADI

Konserde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses ise Bilecik Belediyesi Kayı A.Ş.’ye ait işletmelerden gelen 200 bin TL’lik gelirin yanı sıra konser öncesi stantlarda satılan 80 bin TL’lik ürünü de satın alınarak, Aydem bebeğe bağışlandığını dile getirdi.

Konser, protokol üyeleri ve katılımcıların yapacağı bağışları açıklamasıyla sona erdi. 

YOZGAT'TA KURULAN YURDUM GENÇLİKSPOR KADIN FUTBOL TAKIMI ANTRENÖRÜ EMRE ÇİMENTEPE: “ÜLKEMİZDE YENİ YENİ KADIN FUTBOLUNA YÖNELİM VAR” YOZGAT'TA KURULAN YURDUM GENÇLİKSPOR KADIN FUTBOL TAKIMI ANTRENÖRÜ EMRE ÇİMENTEPE: “ÜLKEMİZDE YENİ YENİ KADIN FUTBOLUNA YÖNELİM VAR”

 

Kaynak: anka