(İSTANBUL)- Beyoğlu Belediyesi, yeni stratejik planlama döneminde kültür sanat odağındaki iş birliği modellerini tasarlamak için “Herkes için Beyoğlu” temalı Kültür Sanat Çalıştayı’nın ilkini düzenledi.

Çekmeköy Belediyesi, binlerce vatandaşa aşure ikram etti Çekmeköy Belediyesi, binlerce vatandaşa aşure ikram etti

 Belediye Başkanı İnan Güney’in Terra Santa’da kültür-sanat camiası ile bir araya geldiği toplantıda, ilçenin kültür sanatta ilerleyeceği yol haritasının oluşturulması için fikir alışverişinde bulunuldu. Çalıştaya, ilçede faaliyet gösteren kültür sanat kurumları, müzeler, sivil toplum kuruluşları, özel ve kamu kurumu temsilcileri katıldı.

Başkan İnan Güney, çalıştayda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Beyoğlu'nu tekrardan kültür sanatın merkezi haline getirme arayışındayız"

“Beyoğlu en güzel şarkıların yazıldığı, en güzel filmlerin çekildiği, en güzel şiirlerin yazıldığı ilçelerimizden birisi. Beyoğlu’na dair söylenecek çok söz var. Bizler de Beyoğlu’nu tekrardan kültür sanatın cazibe merkezi haline getirme arayışındayız. Bu toplantı Beyoğlu’nun kültür-sanatına yön verecek, siz değerli katılımcıların fikirlerini alıp hep birlikte Beyoğlu’nun geleceğine yön vereceğimiz bir toplantıdır.

“Sanatçılarımızın fikirleri ve önerileri bizim için önemli"

30 yıl sonra Beyoğlu’na döndük ve eski Beyoğlu’nu hepimiz istiyoruz. O nedenle bu toplantıda söylenecek her söz, çıkacak her fikir çok önemli. Bu toplantılardan çıkacak sonuçlar bizim stratejik planımızda yer alacak ve Beyoğlu’nun önümüzdeki beş yıllık kültür sanat planlamasında olacak. Bizler kapalı kapılar ardında değil, bu istişare toplantılarıyla Beyoğlu’nun kültür sanat hayatına yön vermek istiyoruz. Beyoğlu’nda sanat üreten, Beyoğlu’nun kültürel zenginliğine katkıda bulunan sanatçılarımızın fikirleri ve önerileri bizim için çok kıymetlidir.” 

Kaynak: anka