(İSTANBUL) - Ataşehir'de yaşayan Mahmut Can Altınarı, Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı “Bizim Hikayemiz” programının üçüncü konuğu oldu. Ferhatpaşa Gençlik Merkezi'nde aldığı ücretsiz eğitimle üniversite hayalini gerçekleştiren Altınarı, başarı yolculuğunu anlattı. 

Ataşehir Belediyesi’nin Ferhatpaşa Gençlik Merkezi’nde yoğun bir çalışma yürüterek üniversite hayalini gerçekleştiren Mahmut Can Altınarı, 2018-2019 eğitim yılında başladığı Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünü birincilikle tamamladı. 

İlçenin eğitim standardını yükseltmek ve gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla 2014 yılında kurulan Ferhatpaşa Gençlik Merkezi 16-24 yaş arası binlerce gence eğitim vererek üniversite hazırlık süreçlerinin destekçisi oluyor. Ferhatpaşa Gençlik Merkezi’nden ücretsiz eğitim alan gençler, üniversite hazırlık aşamasında yaşadıkları zorlukları daha başarılı ve daha disiplinli olarak geçirme fırsatı buluyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden memur adaylarına destek Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden memur adaylarına destek

Ferhatpaşa Gençlik Merkezi’nde eğitim görerek başarıya ulaşan ve şimdi üniversiteden mezun olan genç mühendis Mahmut Can Altınarı, hayallerine giden basamakları tek tek nasıl aştığını Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı “Bizim Hikayemiz” adlı programa anlattı. Altınarı, şunları söyledi:

“Ferhatpaşa Gençlik Merkezi benim için beni hayallerime götüren bir yol oldu diyebilirim. Çünkü burada aldığım eğitim sayesinde şu anki başarıyı elde ettim. Bu merkez sadece bir eğitim merkezinden ibaret değil, burada çok sıcak bir aile ortamı var. Sanki annenizden, babanızdan, ablanızdan, abinizden farksız gibi buradaki herkes. Temizlik görevlisinden, öğretmenine, öğrenci işlerindeki bütün personele kadar, buradaki herkes size yardımcı olmak için varlar.  Çünkü böyle bir eğitimi günümüz şartlarında ki ücretsiz almak, kitap desteği almak ve denemelere girmek, yani neredeyse hayal gibi bir şey diyebilirim. Şu konjektörde ekonomik şartları düşünürsek, burası gerçekten hayal gibi bir yer.”

“Yenilenebilir enerji üzerine kendi şirketimi kuracağım”

Ferhatpaşa Gençlik Merkezi'nde edindiği deneyimleri ve aldığı destekleri övgüyle anlatan Altınarı, gelecekte kendi danışmanlık şirketini kurarak yenilenebilir enerji üzerine çalışmak istediğini belirtti. Altınarı, “Günümüz ekonomik koşullarında Ferhatpaşa Gençlik Merkezi'nin hazırlamış olduğu bu ücretsiz eğitim sistemi büyük bir nimet” dedi. 

Gençlerin Ferhatpaşa Gençlik Merkezi gibi kurumların sunduğu fırsatları değerlendirmelerini tavsiye eden Altınarı, başarıya giden yolun disiplinli çalışma ve doğru yönlendirmeyle mümkün olduğunu vurguladı.


Kaynak: anka