(İSTANBUL) - Ataşehir Belediyesi, çocukların yaz tatilini dolu dolu geçirebilmeleri için özel bir program hazırladı. Bu kapsamda ücretsiz spor okulları, sanat atölyeleri, parklarda çocuk sinema günleri ve yüzme kursu gibi eğitici ve öğretici etkinlikler düzenlenecek.

Ataşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen programlarla yaz tatili boyunca çocuklar, parklarda sinema keyfi yaşayacak, spor ve sanat eğitimleri alma imkanı bulacak ve yüzme kursunda eğlenirken öğrenecek. 

İYİ Parti Gençlik Kolları, 81 il meydanında aşure dağıttı  İYİ Parti Gençlik Kolları, 81 il meydanında aşure dağıttı 

Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, yerel yönetim politikalarını belirlerken gençlerin ve çocukların görüşlerini alarak, onların ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun programlar geliştirdiklerini belirtti. Çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişimlerini sürdürülebilir kent yaşamının bir parçası olarak gördüğünü de sözlerine ekleyen Başkan Adıgüzel, bu doğrultuda hayata geçirilecek kentsel projelerde gençlerin ve çocukların her zaman taleplerinin dikkate alınacağını söyledi.

Parklarda Çocuk Sineması programıyla, yaz boyunca açık hava sinema etkinlikleri düzenlenecek. Yaz Spor eğitimleri programı ile spor yapmayı seven çocuklar için futbol, basketbol, voleybol, tenis, tekvando ve kick boks gibi çeşitli spor dallarında eğitim imkanı sunacak. Yaz Sanat eğitimleri programı ile çocuklar sanat, tasarım, dans ve yabancı dil atölyeleriyle sanat ve kültür dolu bir yaz yaşayacak. Yaz Yüzme Kursu programı ile yüzme öğrenmek isteyen çocuklar için profesyonel eğitmenler eşliğinde güvenli bir ortamda eğitim verilecek. 

Programlara kayıt olmak isteyenler, ‘https://ebelediye.atasehir.bel.tr/Giris/Index/?returnURL=/Faaliyet/Index’ bağlantısını kullanabilecek.

Kaynak: anka