MELTEM KARAKAŞ

Anadolu Üniversitesi’ndeki işine 2015 yılında hiçbir sebep gösterilmeden son verilen taşeron işçi Murat Aydoğdu, mahkemeyi kazanmasına rağmen üniversitenin tazminatını vermediğini söyledi. Aydoğdu, "Anadolu Üniversitesi yönetimini görevini yerine getirmeye ve yasal olarak hak etmiş olduğum tazminatımın ve tüm sosyal haklarımın tarafıma ödenmesini talep ediyorum" dedi.

Anadolu Üniversitesi’nde taşeron işçi olarak çalışan Murat Aydoğdu, 2015 yılında hiçbir sebep gösterilmeden sözleşmesi yenilenmedi ve işten çıkarıldı. Üniversiteye karşı açtığı davayı kazandığını söyleyen ve üniversitenin hala tazminatını ödemediğini ifade eden Aydoğdu, "Gerekli işlemler ve başvurular avukatım ve tarafımdan yapılmış olup, Anadolu Üniversitesi Hukuk dairesi ödeme yapılacağını yazılı bildirilmesine rağmen 3 aydır herhangi bir geri dönüş ve ödeme yapmamıştır" dedi.

“MAHKEME KARARLARINA UYMAYARAK HUKUKSUZLUK YAPMIŞLARDIR”

AYDINLI TÜTÜN ÜRETİCİSİ: "ÖNCEKİ YILLARA GÖRE TÜTÜN PARA ETMEZ OLDU. BİZ BU TÜTÜNDEN ARTIK PARA KAZANAMIYORUZ" AYDINLI TÜTÜN ÜRETİCİSİ: "ÖNCEKİ YILLARA GÖRE TÜTÜN PARA ETMEZ OLDU. BİZ BU TÜTÜNDEN ARTIK PARA KAZANAMIYORUZ"

Murat Aydoğdu açıklamasında şunları söyledi:

"2006-2015 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi’nin taşeron şirketinde çalışırken hiçbir sebep gösterilmeden sözleşmemin yenilenmeyeceği söylenerek 31.12.2015 tarihinde işten çıkartıldım. Uzun süren adli ve hukuki işlemler sonunda haksız yere işten çıkarıldığım mahkemeler tarafından onaylandı. Taşeron işçisi olmam sebebiyle muhatabım olan şirket kapanmış, asıl işveren durumunda olan Anadolu Üniversitesi yönetimi büyük bir eğitim kurumuna yakışmayacak şekilde davranarak ve yönetici konumundaki hocalarımız görevlerini yerine getirmeyerek beni zor duruma düşürmüştür. Mahkeme kararlarına uymayarak hukuksuzluk yapmışlardır.

"3 AYDIR HERHANGİ BİR GERİ DÖNÜŞ VE ÖDEME YAPMAMIŞTIR"

Ülkemizin gelir düzeyi en yüksek üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi'nin bir taşeron işçisinin tazminatını ödeyemeyecek durumda olduğunu düşünmüyorum, bu ödemenin yapılmama sebebinde bir art niyet düşünmek istemiyor, ihmalden kaynaklandığını düşünüyorum. Gerekli işlemler ve başvurular avukatım ve tarafımdan yapılmış olup, Anadolu Üniversitesi Hukuk Dairesi ödeme yapılacağını yazılı bildirilmesine rağmen 3 aydır herhangi bir geri dönüş ve ödeme yapmamıştır. Anadolu Üniversitesi yönetimini görevini yerine getirmeye ve yasal olarak hak etmiş olduğum tazminatımın ve tüm sosyal haklarımın tarafıma ödenmesini talep ediyorum."

Kaynak: anka